Parafia Wszystkich Świętych w Krakowie
31-002 Kraków, ul. Kanonicza 11

 


Cyprian Jagiełło

Cyprian Jagiełło
- organista

Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie organów prof. Józefa Serafina oraz Uniwersytet Johannesa Gutenberga w Moguncji w ramach studiów podyplomowych - Konzertexamen w klasie koncertowej prof. Gerharda Gnanna. Ponadto w trakcie nauki na uniwersytecie, jeden semestr miał zaszczyt uczyć się pod kierunkiem prof. Emanuela Le Divellec (Paryż/Berno), wykładającego gościnnie. Uczestniczył w wielu kursach wykonawstwa muzyki organowej oraz improwizacji u wybitnych pedagogów z całego świata, sesjach naukowych i sympozjach.

Jest laureatem III nagrody międzynarodowego konkursu muzyki organowej W. A. Mozarta „Musik in Kloster Saarn”, II nagrody międzynarodowego konkursu organowego „Orgues sans frontières” w Luksemburgu oraz nagrody Uniwersytetu Johannesa Gutenberga za osiągnięcia i działalność artystyczną.

Dokonał licznych nagrań dla radia i telewizji (w kraju i za granicą). W swoim dorobku ma także płyty kompaktowe.

Obecnie jest pierwszym organistą kościoła świętych Piotra i Pawła. Zajmuje się także działalnością pedagogiczną- prowadzi klasę organów w Archidiecezjalnej Szkole Muzycznej w Krakowie.

Koncertuje na festiwalach w kraju i za granicą (Niemcy, Luksemburg, Litwa, Włochy, Szwajcaria). W swoim bogatym repertuarze posiada większość dzieł organowych J.S.Bacha, D.Buxtehude, N.Bruhns'a, W.A.Mozarta, J.Alaina, M.Durufle.

Szczególne miejsce w trakcie występu artysty zajmują improwizacje organowe, które również w kościele św. Piotra i Pawła są stałym elementem wzbogacającym liturgię.


Kontakt:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel.: +48 12 311-82-43

Strona www

Dar dla Hospicjum