Parafia Wszystkich Świętych w Krakowie
31-002 Kraków, ul. Kanonicza 11

 


Ogłoszenia parafialne
» informacje «

* * *

Warunki zyskania
» odpustu zupełnego «

* * *

Modlimy się wspólnie

w intencji Parafian i Gości
oraz za zmarłych.

* * *

Kancelaria parafialna
» Zapraszamy «

1. Kalendarz liturgiczny:

Środa – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, bpa i dra Kościoła

Czwartek – Święto Podwyższenia Krzyża św.

Piątek – wspomnienie NMP Matki Bożej Bolesnej

Sobota – wspomn. św.  Męczenników  Korneliusza, papieża i Cypriana bpa

2. Pielgrzymka rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej

Dziś odbywa się archidiecezjalna pielgrzymka rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Otoczmy modlitwą nasze rodziny, aby były Bogiem silne.

3. Obrazy św. Piotra i Pawła

W kaplicy Najświętszego Sakramentu naszego kościoła zostały umieszczone dwa nowe obrazy św. Piotra i Pawła, naszych Patronów. Autorem obrazów jest Paweł Kalinowski z Kijowa. Bóg zapłać ofiarodawcom za ten dar.

4. Wystawa w kościele

W kaplicach bocznych naszego kościoła można oglądać wystawę ikon P. Marleny Nizxio uczennicy Jerzego Nowosielskiego. Wystawa potrwa do przyszłej niedzieli. Zapraszamy do obejrzenia ikon.

5. Zbiórka na ubogich

W przyszłą niedziele parafialna Caritas będzie zbierać ofiary na ubogich naszej parafii

6. Nabożeństwo fatimskie

13 września w środę nabożeństwo fatimskie. Prosimy o przyniesienie świec z ochraniaczami. Serdecznie zapraszamy   

7. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej

+ Helena S. Kowalczyk z ul. Starowiślnej 17/2a, lat 94
+ Paweł M. Konefał z ul. Zwierzynieckiej 4/42, lat 41
Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie!

 • Czytania na wtorek, 19 września 2017

  (1 Tm 3,1-13)
  Nauka ta zasługuje na wiarę. Jeśli ktoś dąży do biskupstwa, pożąda dobrego zadania. Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania, nieprzebierający miary w piciu wina, nieskłonny do bicia, ale opanowany, niekłótliwy, niechciwy na grosz, dobrze rządzący własnym domem, trzymający dzieci w uległości, z całą godnością. Jeśli ktoś bowiem nie umie stanąć na czele własnego domu, jakżeż będzie się troszczył o Kościół Boży? Nie [może być] świeżo ochrzczony, ażeby wbiwszy się w pychę nie wpadł w diabelskie potępienie. Powinien też mieć dobre świadectwo ze strony tych, którzy są z zewnątrz, żeby się nie naraził na wzgardę i sidła diabelskie. Diakonami tak samo winni być ludzie godni, w mowie nieobłudni, nienadużywający wina, niechciwi brudnego zysku, [lecz] utrzymujący tajemnicę wiary w czystym sumieniu. I oni niech będą najpierw poddawani próbie, i dopiero wtedy niech spełniają posługę, jeśli są bez zarzutu. Kobiety również - czyste, nieskłonne do oczerniania, trzeźwe, wierne we wszystkim. Diakoni niech będą mężami jednej żony, rządzący dobrze dziećmi i własnymi domami. Ci bowiem, skoro dobrze spełnili czynności diakońskie, zdobywają sobie zaszczytny stopień i ufną śmiałość w wierze, która jest w Chrystusie Jezusie.

  (Ps 101,1-3.5-6)
  REFREN: Zawsze uczciwei będę postępował.

  Będę śpiewał o sprawiedliwości i łasce,
  Tobie chcę śpiewać, o Panie.
  Będę szedł drogą nieskalaną,
  kiedyż Ty do mnie przyjdziesz?

  Będę chodził z sercem niewinnym
  wewnątrz swojego domu.
  Nie będę zwracał oczu
  ku sprawie niegodziwej.

  Zniszczę każdego, kto skrycie uwłacza bliźniemu,
  pysznych oczu i serca nadętego nie zniosę.
  Oczy swe zwracam na wiernych tej ziemi,
  aby mogli ze mną zamieszkać.
  Ten, kto kroczy drogą nieskalaną, będzie mi usługiwał.

  Wielki prorok powstał między nami i Bóg nawiedził lud swój

  (Łk 7,11-17)
  Jezus udał się do pewnego miasta, zwanego Nain; a szli z Nim Jego uczniowie i tłum wielki. Gdy zbliżył się do bramy miejskiej, właśnie wynoszono umarłego - jedynego syna matki, a ta była wdową. Towarzyszył jej spory tłum z miasta. Na jej widok Pan użalił się nad nią i rzekł do niej: Nie płacz! Potem przystąpił, dotknął się mar - a ci, którzy je nieśli, stanęli - i rzekł: Młodzieńcze, tobie mówię wstań! Zmarły usiadł i zaczął mówić; i oddał go jego matce. A wszystkich ogarnął strach; wielbili Boga i mówili: Wielki prorok powstał wśród nas, i Bóg łaskawie nawiedził lud swój. I rozeszła się ta wieść o Nim po całej Judei i po całej okolicznej krainie.

Dar dla Hospicjum